Завърналият се в efbet Лига Спартак (Варна) спечели първа точка в елита,

...

Гол в последните минути донесе първа точка на Спартак в елита

Завърналият се в efbet Лига Спартак (Варна) спечели първа точка в елита, откакто приключи 1:1 с Пирин (Благоевград) в мач от 3-ия кръг на шампионата. В самото начало Китан Василев вкара за гостите (6`), само че Георги Бабалиев (87`) хвърли в възторг домакинските последователи и донесе точката на " соколите ". Иначе шансът също бе на страната на варненци, защото бяха анулирани и две попадения на " орлетата ". Първо в 51-ата минута Преслав Йорданов вкара, само че голът му не бе зачетен поради нарушаване в офанзива, а по-късно Красимир Станоев също се разписа, само че поради засада резултатът остана неизменен. Така Спартак съумя да вкара първия си гол и да завоюва първа точка през новия сезон. Пирин от своя страна в трети следващ мач повежда в резултата, само че не съумява да грабне трите точки.

Двубоят стартира равностойно, само че още с първия удар към една от двете порти падна гол. След мощно осъществяване на странично мятане топката бе пратена в наказателното поле на домакините. Там отбраната на Спартак обаче не се ориентира добре и нито един футболист в синьо не съумя да почисти кълбото. Така то пристигна комфортно на Китан Василев, който отблизо разстояние с глава съумя да открие.

В 12-ата минута Пирин можеше да вкара и втори гол. Преслав Йорданов пропусна топката и по този начин тя стигна до непокрития Китан Василев, който излезе очи в очи с Дичевски. С прекрасен паралелен пас нападателят съумя да матира вратаря, само че за благополучие на варненци техен бранител съумя да почисти от голлинията преди футболист на " орлетата " да засече.

10 минути по-късно " соколите " имаха прелестен късмет да открият. Виктор Митев проби отляво и центрира добре към непокрития Мартин Тошев. Новият централен нападател на варненци стреля атрактивно със странична ножица, само че за негово злощастие кълбото мина на сантиметри от напречната греда.

В идващите минути до края на полувреме Спартак взе самодейността и натисна своя противник в търсене на попадение. То обаче по този начин и не пристигна, макар немалкото офанзиви и положения на " соколите ". При нито една от сутиациите обаче варненци не съумяха да затруднят оптимално Янко Георгиев и по този метод резултатът остана 0:1 след 45 минути игра.

Второто полувреме стартира с нов напън на Спартак, който обаче не даде стремежи резултат. За сметка на това в 51-ата минута Пирин удари за повторно. Китан Василев проби прелестно отдясно и центрира ниско в наказателното поле. Там Преслав Йорданов изпревари Никола Борисов и засече, като вкара за 0:2. Системата ВАР обаче преразгледа гола и регистрира нарушаване на централния нападател на " орлетата ". Така, за благополучие на домакините, разултатът остана неизменен.

Последваха минути, в които нито един от двата отбора не сътвори нещо забавно. Така се стигна до 69-ата минута, когато Такахаши центрира към Красимир Станоев, който дебнеше към точката за осъществяване на дузпа. Халфът стреля добре и вкара, само че и това попадение бе анулирано поради засада на Такахаши при подаването към него.

В 87-ата минута обаче Георги Бабалиев прати в еуфория трибуните на " Коритото ". При следващия напън, който " соколите " оказаха, Мехмед Сабри центрира добре към Бабалиев, който с прекрасен завършващ удар от воле матира Янко Георгиев и вкара за 1:1.

Така в генералното класиране Спартак (Варна) има 1 точка и все още е предпоследен. Пирин от своя страна е с 2 пункта и сходно на варненци към момента няма победа в елита. В идващия кръг " орлетата " одобряват Славия, а " соколите " гостуват в Разград на Лудогорец.

СПАРТАК 1:1 ПИРИН

0:1 Китан Василев (6)
1:1 Георги Бабалиев (87)

Стартови сформира:

Спартак: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 51. Илкер Будинов, 13. Руслан Черненко, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 11. Виктор Митев, 24. Лиандро Мартис, 90. Мартин Тошев;

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 8. Емил Янчев, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 45. Христофор Хубчев.
Източник: dnesplus.bg